próba mikrofonu

Wpis

czwartek, 19 stycznia 2012

U lekarza

Podaję kolejne choroby. Na wszelki wypadek mniej, żeby mi wydała zaświadczenie o przydatności do pracy. Pewnie i tak się nadaję, ale po co mi bieganie po innych gabinetach.

-Katastrofa, katastrofa- komentuje kobieta doktor szorując nosem po mojej karcie. Na oko wygląda na starą i zasuszoną. Okulary a'la denka od słoików dodają jej lat i odrobinę śmieszności. Zresztą po trzech godzinach w poczekalni, gdzie wysłuchałam aktualnych gróźb i narzekań w stronę rządu i jego pomysłu z receptami, byłam taka odrętwiała, że śmieszyło mnie już wszystko.

- Za komuny to ja miałem Tak, o Tak - nie widzę faceta, ale wyraźnie odczuwam jego żal za minionymi czasami - A teraz co? Źle im było? Po co to było zmieniać? - jego frustracja narasta.

Pani doktor chyba też źle wówczas nie żyła. Na pewno wzrok miała lepszy, bo teraz wydaje mi się, że tylko pomoc pielęgniarki pomaga jej odkryć moją płeć.

- ile waży?

- 91 kg - niemal szepcę

- o matko- to po spojrzeniu na mnie z obrzydzeniem. A jednak widzi trochę!

- zawsze była taka gruba?

- nie, zawsze byłam chuda, ale mnie sterydami w szpitalu roztyli- udaje mi się wzbudzić jej współczucie. Nie przyznaję się, że oprócz sterydów, które rzeczywiście uruchomiły mój proces tycia, dobijałam się winem, piwem, potworną ilością słodyczy i kanapek, od których jestem uzależniona. Nawet po olbrzymim obiedzie muszę zjeść kanapeczkę, żeby się poczuć najedzona.

Jeśli nawet lekarz patrzy na mnie z obrzydzeniem, to co się dziwić, że mój mąż mnie pomija w swoich planach na seks.  To też mnie nieco bawi, choć nie zawsze. Dziś tak. Chciałabym, aby tak było zawsze -takie postrzeganie codzienności przez zmrużone uśmiechem oczy, takie po trzeciej lampce wina, pod warunkiem, że alkohol nie wywołuje agresji, wrrrrr.  Tyle na dziś, ale to nie będzie blog o odchudzaniu, w każdym razie nie wyłącznie. Pozdrawiam  Zuela

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
wena-zuela69
Czas publikacji:
czwartek, 19 stycznia 2012 23:00

Polecane wpisy

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa